Archive for kovo 27th, 2017

Žemės dienos renginiai

Kovo 20-24 d. progimnazijoje vyko renginiai, skirti Pasaulinei Žemės dienai. Žemės dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje gyvename, klimato atšilimo bei taršos problemas, skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Visą savaitę vyko akcija „Pradėk rūšiuoti“. Šios akcijos  tikslas - skatinti mokinius teisingai rūšiuoti. 7a ir 7b klasės mokiniai per technologijų pamokas pagamino šiukšliadėžes, skirtas popieriui, stiklui ir plastikui ir skatino mokyklos bendruomenę teisingai rūšiuoti šiukšles.

Kovo 24 d. progimnazijos kieme buvo sukurtas gamtamokslinis kiemelis, skirtas Žemės dienai paminėti. Progimnazijos mokiniai sodino gėles, piešė Žemės dienai skirtą piešinį, stebėjo bandymus, kuriuos vykdė 6c, 7a, 8c klasės mokiniai, o vyresniųjų klasių berniukai kartu su biologijos mokytoju Dariumi Kavšinu pakabino per technologijų pamokas paukšteliams pagamintus inkilus .

Renginius organizavo mokytojai Gita Uzialienė,  Darius Kavšinas,  Irma Lavreckienė, Agnė Šalnienė bei kuruojanti pavaduotoja Liucija Zlotkovskaja.

Švenčionėlių progimnazijos liaudies šokių kolektyvas „Lašas“ – festivalio „Keliaujantis festivalis 2017. Ryga“ dalyvis

Švenčionių r. Švenčionėlių progimnazijos liaudies šokių kolektyvas „Lašas“ 2017 m. kovo 4-5 dienomis dalyvavo tarptautiniame vokalo ir šokio festivalyje „Keliaujantis festivalis 2017. Ryga“. Šis festivalis rengiamas nuo 2010 m. ir keliauja per Europos sąjungos šalis: Latviją (Ryga), Estiją (Talinas), Lenkiją (Krokuva), Čekiją (Ostravas).

Šį sykį festivalis vyko Latvijos sostinėje Rygoje. Progimnazijos šokių kolektyvas „Lašas“ festivalyje dalyvavo pirmą kartą ir atliko du lietuvių liaudies šokius, kuriems žiūrovai negailėjo plojimų. Festivalio organizatoriai apdovanojo kolektyvą ir jo vadovę Jekateriną Matulevičienę padėka, o visi festivalio dalyviai gavo dovanų ausinukus.

Dalyvavimas festivalyje kartu su kitų Europos sąjungos šalių vaikų ir jaunimo kolektyvais progimnazijos jauniesiems šokėjams suteikė galimybę patobulėti, įsivertinti save, įgyti patirties, susipažinti su kitų Europos sąjungos šalių tautiniu ir šiuolaikiniu menu.

Kolektyvo vadovė, šokio mokytoja Jekaterina Matulevičienė, gerai įvertino savo šokėjų pasirodymus ir džiaugėsi galimybe dalyvauti festivalyje. Tokie renginiai yra svarbūs ne tik šokėjams, bet ir vadovams.

Kelionė į Rygą mokiniams buvo smagi ir dėl to, kad kai kuriems tai buvo pirmoji kelionė į užsienio šalį, nakvojo dideliame viešbutyje, koncertavo tokioje didelėje scenoje. Beveik visi pirmąkart apsilankė Rygos zoologijos parke, galėjo susipažinti su ypatinga Rygos architektūra.

Atsisveikindami su Ryga, mokiniai pamojavo jūrai ir padėkojo už kelionę kolektyvo vadovei Jekaterinai Matulevičienei bei kelionėje lydėjusioms pradinio ugdymo mokytojai Jolantai Juknienei ir progimnazijos direktorei Ritai Gasparevičienei. Švenčionėlių progimnazija dėkinga lietuvių liaudies šokių kolektyvo „Lašas“ šokėjų tėveliams už paramą.

Informaciją parengė Švenčionėlių progimnazijos direktorė Rita Gasparevičienė.

Šok ir nesustok 2017

Kovo 22 d. Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokykloje jau septynioliktą kartą vyko rajoninis mokinių šokių konkursas „Šok ir nesustok 2017“. Šiais metais konkurse dalyvo gražus būrys jaunųjų šokėjų iš mūsų mokyklos: Abovian Elan, Ziblavskytė Austėja, Rapnikas Kostas, Jusytė Sibilė, Ševčenko Nikita, Račkauskaitė Akvilė, Abovian Kevin, Šalnaitė Orinta, Babrauskaitė Gabija, Chaleckaitė Rugilė, Lukašanec Oskaras, Rinkevičius Liutauras, Krivonos Dominykas, Vilkavickaitė Elvita.

Dviem mūsų poroms:  Babrauskaitėi Gabijai ir Rinkevičiui Liutaurui, Vilkavickaitėi Elvitai ir  Lukašanec Oskarui pavyko savo amžiaus grupėje polkos rungtyje iškovoti net dvi pirmąsias vietas. Sveikiname šokėjus!

Šokėjus konkursui ruošė choreografijos mokytoja Jekaterina Matulevičienė.

2017 m. kovo mėn.
« Vas   Bal »