Archive for vasario, 2017

„Sveikatiados“ mankšta

Vasario 27 ir 28 dienomis progimnazijos sporto salėje vyko „Sveikatiados“ mankšta. Pirmadienį mankštinosi 7-8 klasių mokiniai, o antradienį - pradinių klasių mokiniai.

„Sveikatiados“ mankštą organizavo projekto „Sveikatiada“ koordinatorė mokykloje I. Kaniušienė.

Žvirblio laikraštis

Jaunieji žurnalistai, vadovaujami pradinių klasių mokytojos Sigitos Pavliukevičienės, išleido „Žvirblio laikraščio" žiemos numerį.

Gimtoji kalba – didžiausia žmogaus vertybė

Seimas, pabrėždamas moksleivių lietuvių kalbos žinių prastėjimą, vertindamas lietuvių kalbos išskirtinumą ir originalumą ir siekdamas atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos, kaip kultūros paveldo, svarbą visuomenei, nusprendė 2017-uoius paskelbti Lietuvių kalbos kultūros metais.

Lietuvių kalbos komisija 2017 m. vasario 16 d. – kovo 11 d. kviečia minėti lietuvių kalbos dienas, kurių tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje.

Mūsų progimnazijos 6c klasės mokiniai taip pat panoro prisidėti prie renginių, skirtų lietuvių kalbai. Lietuvių kalbos pamokose mokiniai rinko gražiausią lietuvišką žodį, išsakė ir užrašė savo mintis apie gimtąją kalbą.

Vasario 21 d. lietuvių kalbos pamoka ,, Gimtoji kalba – didžiausia žmogaus vertybė“ vyko netradicinėje aplinkoje – Švenčionėlių miesto bibliotekoje. Mokiniai skaitė lietuvių poetų eilėraščius apie gimtąją kalbą, pasidalijo mintimis, kodėl ir kaip kiekviena tauta turėtų branginti savo gimtąją kalbą, išgirdo, ką apie gimtąją kalbą yra pasakę žymūs praeities ir šių dienų žmonės – Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Mikalojus Daukša, Jonas Jablonskis, Antanas Baranauskas, Justinas Marcinkevičius, lietuvių rašytojai, aktoriai, TV laidų vedėjai. Taip pat mokiniai išgirdo užsieniečių mintis apie lietuvių kalbą. Mokinių užrašytos mintys apie gimtąją kalbą buvo surištos į knygą, kurią palikome bibliotekoje. Didelio mokinių susidomėjimo sulaukė bibliotekos darbuotojų parodyta knyga – Mikalojaus Daukšos ,,Postilė“. Ji patraukė savo išskirtiniu dydžiu. Labai džiugu, kad visi pamokoje dalyvavę mokiniai, kaip ir M. Daukša ,,Postilėje“, sakė, kad tauta negali neturėti savo įgimto dalyko – KALBOS.

Pamokos pabaigoje bibliotekos darbuotojos padovanojo mokiniams po knygos skirtuką, pavaišino saldainiais.

Pamoką organizavo ir vedė lietuvių kalbos mokytoja Andžela Zenkevičienė

Viešnios iš Airijos

Vasario 15 d. progimnazijoje lankėsi dvi studentės iš Š. Airijos. Viena iš jų - Alana Wilkinson psichologijos studentė, kuri atlieka praktiką pagal universiteto programą. Ji buvo paruošusi dvi interaktyvias, su klausimais ir aktyviomis užduotimis prezentacijas apie proto sveikatą - patyčias, stresą, nerimą, pasitikėjimą savimi, savižudybes, kurias pristatė 6-8 klasių mokiniams. Alanai talkino kompiuterijos studentė Fiona McShane, bei buvusi progimnazijos mokinė Sandra Burokaitė.

2017 m. vasario mėn.
« Sau   Kov »