Archive for kovo, 2017

Atvirų durų diena Švenčionių PRC

Kovo 29 d. Švenčionėlių progimnazijos 8-tų kl. mokiniai dalyvavo atvirų durų dienos renginyje, kuris vyko Švenčionių profesinio rengimo centre. Ugdytiniai apsilankė gausioje profesijų mugėje, kurioje turėjo galimybę plačiau susipažinti su dominančiomis profesijomis ir veiklomis, stebėjo dirbinių gaminimo technologinius procesus, bendravo su mokyklos mokytojais, susirado naujų draugų. Karjeros koordinatorė D. Ankėnienė pravedė mokiniams ekskursiją po ŠPRC dirbtuves, biblioteką, bendrabutį, kabinetus.

Mokinius lydėjo mokytoja D. Zubkovienė ir karjeros koordinatorė J. Vaiškūnienė.

Dėmesio! Konkursas!

Vilniaus teritorinė ligonių kasa primena apie visą kovo mėnesį vykstantį nacionalinį nuotraukų konkursą „Sveika šeima“ ir kviečia visų Vilniaus ir Alytaus apskričių progimnazijų, pagrindinių, vidurinių mokyklų ir gimnazijų moksleivius (išskyrus pradinukus), taip pat profesinio rengimo mokyklų mokinius dalyvauti konkurse ir atstovauti savo savivaldybei.

Pranešimas spaudai Dalyvaukite moksleivių nuotraukų konkurse „Sveika šeima“: fotografuokite ir laimėkite!

Susitikimas su Gabrieliumi Liaudansku – Svaru

Kovo 28 d. progimnazijoje viešėjo grupės „G&G Sindikatas"  vokalistas,  dainų tekstų bei muzikos kūrėjas Gabrielius Liaudanskas – Svaras. Susitikimo metu aštuntų klasių mokiniai turėjo galimybę pažinti šį žmogų iš arčiau, sužinoti, ką jis galvoja apie jaunimo problemas, bei išgirsti pamokančias gyvenimiškas istorijas.

Grupės „G&G Sindikatas“ lyderio teigimu, žmogus pirmiausia turi pats suprasti, kad viskas priklauso nuo jo paties sprendimų. Jis negali tapti materialaus pasaulio marionete, būti priklausomas nuo kažkieno valios. Dainininkas vardijo garsių žmonių pavardes, kurie atsikratė žalingų įpročių ir  gyvenime daug ką pasiekė, įgyvendino ne vieną svajonę ir dabar dalijasi savo sėkmės istorijomis.

Muzikos pasaulio žvaigždė kalbėjo apie žalingų įpročių ir kultūros nesuderinamumą, neigiamą poveikį santykiams su šeima, draugais, kolegomis. Susitikimo  pabaigoje mokiniai turėjo nemažai klausimų garsiam atlikėjui.

Mokiniai džiaugėsi šio atlikėjo dėmesiu, atvirumu bei ypatingu gebėjimu sudominti kiekvieną paauglį. Susitikimo pabaigoje Svaras dalijo autografus ir nusifotografavo su mokiniais.

Dėkojam Švenčionių rajono savivaldybės tarybos narei Jolantai Olechnovič už organizuotą susitikimą su garsiu atlikėju Gabrieliu Liaudansku - Svaru.

Žemės dienos renginiai

Kovo 20-24 d. progimnazijoje vyko renginiai, skirti Pasaulinei Žemės dienai. Žemės dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje gyvename, klimato atšilimo bei taršos problemas, skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Visą savaitę vyko akcija „Pradėk rūšiuoti“. Šios akcijos  tikslas - skatinti mokinius teisingai rūšiuoti. 7a ir 7b klasės mokiniai per technologijų pamokas pagamino šiukšliadėžes, skirtas popieriui, stiklui ir plastikui ir skatino mokyklos bendruomenę teisingai rūšiuoti šiukšles.

Kovo 24 d. progimnazijos kieme buvo sukurtas gamtamokslinis kiemelis, skirtas Žemės dienai paminėti. Progimnazijos mokiniai sodino gėles, piešė Žemės dienai skirtą piešinį, stebėjo bandymus, kuriuos vykdė 6c, 7a, 8c klasės mokiniai, o vyresniųjų klasių berniukai kartu su biologijos mokytoju Dariumi Kavšinu pakabino per technologijų pamokas paukšteliams pagamintus inkilus .

Renginius organizavo mokytojai Gita Uzialienė,  Darius Kavšinas,  Irma Lavreckienė, Agnė Šalnienė bei kuruojanti pavaduotoja Liucija Zlotkovskaja.

2017 m. kovo mėn.
« Vas   Bal »