Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 10.00 - 10.45
4. 11.05 - 11.50
5. 12.05 - 12.50
6. 13.00 - 13.45
7. 13.55 - 14.40

Europos kalbų diena progimnazijoje

Rugsėjo 26 d. progimnazijoje buvo paminėta Europos kalbų diena.

Rudenėlio šventė

Rudenį daug kas mėgsta ne tik dėl gėrybių gausos, bet ir dėl jo nepakartojamo spalvingumo. Poetai, dailininkai, kompozitoriai ne kartą savo kūrinius skyrė rudens grožiui apdainuoti. Na o mūsų mokykloje rugsėjo 26d. vyko jau tradicine tapusi kultūrine diena pradinukams „Rudenėlio šventė“, kurią organizavo mokytojos Daiva ir Jūratė.

Visą dieną pradinių klasių mokytojos  vedė netradicinės pamokos. Mokiniai minė mįsles, kūrė ketureilius, sekė pasakas, dainavo daineles apie rudenį. Piešė, aplikavo, spalvino, lankstė iš popieriaus medžių lapus, kuriais papuošė pirmo aukšto koridorių. Būrelių „Jaunasis dizaineris“ ir „Origamio paslaptys“ mokiniai, kartu su mokytojomis Angele Maliavkiene ir Jūrate Čepuliene  iš popierinių lankstinių sukūrė paveikslėlį „Ruduo“.

Šiais mokslo metais pradinukai vykdo projektą „Gera turėti šeimą“, todėl kurti darbelius iš rudens gėrybių vaikai buvo pakviesti kartu su savo šeimos nariais. Visa mokykla grožėjosi šių nuostabių kūrinių ekspozicija, kuri vyko pirmame mokyklos aukšte.

Didžiulio dėmesio ir pagyrimų sulaukė 3c klasės mokinio Armanto ir jo tėčio darbelis „Vėžlys“, 3a klasės mokinio Donato ir jo mamos padarytas lėktuvėlis, 3b klasės mokinio Manto ir jo mamos darbelis „Gedimino pilis“, ,,Šimtakojė kirmėlytė“, kuria padarė 2a klasės mokinė Gabija  kartu su savo tėveliu, „Moliūgų karieta“, kurią sukonstravo 4a klasės mokinys Aurimas kartu su savo sese., „Skaitliukai“, kuriuos žaismingai sudėliojo 2a klasės mokinys Radminas Leleiva. su savo tėčiu… ir dar daug daug įspūdingų darbelių buvo galima apžiūrėti apsilankius parodoje.
Nors „Rudenėlio šventė“  baigėsi, bet mokiniai iš  jos  išsinešė gerą nuotaiką, smagius įspūdžius, ir naujas, o gal šiek tiek primirštas tiesas apie rudenį…

Saugus kelias į mokyklą

Rugsėjo 25 d. pirmų klasių mokiniams vyko pamoka „Saugus kelias į mokyklą ir namo“. Pamoką pravedė Vilniaus AVPK Švenčionių r. PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialiste Vaida Mikulėnienė. Pareigūnė pirmokėliams papasakojo, kaip saugiai elgtis kelyje einant į mokyklą, važiuojant autobusu.  Ji priminė apie elgesį mokykloje, jos teritorijoje. Mokiniams buvo parodytas filmukas „Amsis“. Mokiniai mielai diskutavo su pareigūne, buvo labai smalsūs ir uždavė labai daug įvairių klausimų.

Kuprinių svėrimo akcija

Rugsėjo 22-26 d. progimnazijoje vyko kuprinių svėrimo akcija, kurią organizavo sveikatos priežiūros specialistė Elena Vaitekėnienė. Akcijos tikslas – atkreipti mokinių ir jų tėvelių dėmesį į mokyklinės kuprinės svorį ir turinį bei galimą sunkios kuprinės poveikį vaiko sveikatai. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė svėrė mokinių kuprines, tikrino, ar jos neviršija rekomenduojamo svorio t.y. ar nekenkia sveikatai, taip pat domėjosi, ar mokiniai nešioja atšvaitus. Specialistų patarimai: -Į mokyklą daiktus neštis tik mokyklinėje kuprinėje. Kuprinės forma – turi būti tokia, kad joje tvarkingai tilptų knygos, sąsiuviniai bei kiti mokykloje reikalingi daiktai. Kuprinės viduje turi būti skyriai, kurie atskirtų didesnius daiktus nuo mažesnių. Taip pat svarbu, ar kuprinė turi papildomų kišenių, skirtų susidėti smulkesniems daiktams. -Tvarkingai sudėkite daiktus, kad jie neslidinėtų po kuprinės vidų.
-Kasdien peržiūrėkite kuprinės turinį ir susidėkite tik tai dienai reikalingus daiktus.
-Sunkiausius daiktus rekomenduojama dėti į tą kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros.
-Optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. moksleivio kūno masės. Didžiausias pilnos kuprinės svoris neturi viršyti 15 proc. moksleivio kūno masės.
-Mokyklinių kuprinių svoris turi būti: pradinių klasių moksleiviams – ne daugiau kaip 700 g. vyresniųjų klasių moksleiviams – ne daugiau kaip 1000 g.
-Rinkitės mokyklinę kuprinę, turinčią du reguliuojamo ilgio plačius paminkštintus diržus.
-Nešant kuprinę, visada užsidėti diržus ant abiejų pečių, diržai turi būti nei per daug suveržti, nei per daug laisvi. Nešiojant kuprinę ant vieno peties stuburas krypsta į vieną pusę ir pamažu tokia jo padėtis gali išlikti ilgam laikui.
-Nešamos kuprinės apačia neturi būti žemiau juosmens.
-Mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai. Jie turėtų būti kuprinės priekyje, šonuose, taip pat ant petnešų, kad vaikas tamsiu paros metu būtų matomas iš visų pusių.
-Kad kuprinė būtų patogi, praktiška ir kuo mažiau žalotų vaikus, be privalomųjų reikalavimų, medikai taip pat pataria įsitikinti, ar kuprinėje ties stuburo įlinkiu yra minkšta pagalvėlė (ergonominė nugarėlė). Ergonominė nugarėlė – ji turi tam tikras formas – išgaubimus, griovelius, kurie puikiai priglunda prie vaiko nugaros, taip pat leidžia cirkuliuoti orui, todėl nešiojant kuprinę nejaučiama nemaloni trintis.
-Jei vaikas skundžiasi nugaros skausmu, kreipkitės į šeimos gydytoją.

Rugsėjis 2014
P A T K P Š S
« Rgp    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Orai
Archyvai