Archive for spalio 6th, 2017

„Po kompiuteriuką visiems Lietuvos vaikams“

Spalio 6 d. iniciatyva „Po kompiuteriuką visiems Lietuvos vaikams“ pasiekė ir mūsų progimnaziją. Visiems  penktokams buvo išdalinti Micro:bit kompiuteriukai.   Mokiniai galės išbandyti save  programavime ir įdomių projektų kūrime. Tikimasi, kad tai įkvėps vaikus domėtis technologijomis. Į pagalbą dirbant su Micro:bit’ais ateis mokytojai, kurie padės vaikams susiorientuoti, rasti įdomių idėjų ir padės jas įgyvendinti.

Stumbrų ir stiklo karalystėje

Spalio 4 d. 5a ir 7c klasių mokiniai su auklėtojomis Andžela Zenkevičiene ir Irena Kaniušiene vyko į Panevėžį.

Pirmiausia mokiniai nuvyko į Pašilių stumbryną, kur, pasivaikščioję Pašilių pažintiniu taku, susipažino su girios gyvūnija.  Ekskursijos vadovas supažindino su europinių stumbrų gyvenimu, papasakojo apie stambiausius laukinius gyvūnus. Pašilių stmbrynas - tai vienas  įspūdingiausių ir labiausiai lankomų Panevėžio girių turtų. Stumbryne laikomi stambiausi laukiniai gyvūnai – Europos stumbrai, įrašyti ne tik į Lietuvos, bet ir į tarptautinę Raudonąją knygą.

Pakeliui pravažiavo Ramygalą – ožkų sostinę, garsėjančią ožkų grožio konkursais ir paradais.

Vėliau lankėsi Įstros aviaparke – vieninteliame Lietuvoje lėktuvų muliažų muziejuje po atviru dangumi. Čia eksponuojami kariniai naikintuvai, mokomieji naikintuvai bei sraigtasparniai, naudoti apie 1980 metus. Buvo smagu apžiūtėti lėktuvus iš arti, palaipioti, išbanbyti parašiuto jėgą.

Didelį ispūdį paliko apsilankymas  meninio stiklo studijoje „Glassremis”. Čia mokiniai savo akimis išvydo, kaip iš stiklo dulkių gimsta unikalūs kūriniai. Pagrindinė studijos produkcija: įvairių dydžių, formų ir savito dizaino, dekoratyvinės stiklo formos, vardinės verslo dovanos, užsakomieji prizai bei dovanos įvairiems renginiams, stiklo skulptūros. Šalia pagrindinės gamybos kuriami ir unikalūs autoriniai darbai. Stiklo gaminiai formuojami rankomis, naudojamos tik aukštos kokybės žaliavos ir medžiagos. Dirba aukštą kvalifikaciją ir didelę patirtį turintys stiklo meistrai. Įsigijome suvenyrų.

Mokiniai taip pat turėjo progą pasivaikščioti po Panevėžio centrą. Juos sužavėjo Senvagė – Panevėžio miesto dalis, esanti kairiajame Nevėžio krante, prie upės senvagės, kur įkurtas dekoratyvinių skulptūrų skveras. Išgirdome daug istorijų apie miesto centre esančius paminklus ir skulptūras.

Už puikią ekskursiją mokiniai ir auklėtojos dėkingi nuostabiai gidei Daivai ir kelionių agentūrai „Kiveda“.

2017 m. spalio mėn.
« Rgs   Lap »