Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 13.05 - 13.50
7. 14.00 - 14.45
8. 14.55 - 15.40

Archive for balandžio 28th, 2017

Apsilankymas Lietuvos televizijos bokšte

Balandžio 25 d. 7a ir 6c klasės kultūrinės dienos „Istoriniais takais po Vilnių“ metu apsilankė aukščiausiame statinyje Lietuvoje - Televizijos bokšte, apžiūrėjo Vilniaus miestą ir jo apylinkes besisukant apžvalgos aikštelėje. Taip pat aplankė TV bokšte įrengtą Sausio 13-osios muziejinę ekspoziciją ir Laisvės kovų muziejų, išklausė audio pasakojimą apie TV bokšto istoriją nuo jo įkūrimo pradžios iki šių dienų. Didžiulį susidomėjimą sukėlė Telecentro prie Vilniaus TV bokšto atidarytas istorinis antenų parkas. Vėliau Planetariume klausė pasakojimą apie saulės sistemą ir grožėjosi žvaigždėtu dangumi.

Mokinius lydėjo mokytojos Ina Stvolienė, Irena Kaniušienė ir Jolanta Klipčiuvienė.

    

     

Kelionė į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną

Balandžio 25 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione (toliau - Štabo batalionas) apsilankė trisdešimt keturi Švenčionėlių progimnazijos 7a, 7b ir 8a klasių mokiniai. Vizito tikslas - iš arčiau susipažinti su Lietuvos kariuomene, pamatyti karių tarnybos sąlygas ir nors trumpam pasijusti kariais.

Pirmiausia mokiniai aplankė 1-ojo pėstininkų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pulko, kurio vardo ir tradicijų perėmėjas yra Štabo batalionas, muziejų. Čia sužinojo, iš ko susideda Lietuvos kariuomenė ir koks Štabo bataliono vaidmuo visos kariuomenės struktūroje; išgirdo svarbiausius tarpukario Lietuvos kariuomenės 1-ojo pulko ir dabartinio Štabo bataliono istorijos faktus ir įdomybes, apžiūrėjo istorines nuotraukas ir kitus eksponatus.

Štabo bataliono kareivinėse mokiniai susipažino su kario ekipuote, ginkluote ir elitinio XIV amžiaus kario apranga ir ekipuote. Betarpiškai bendraudami su vaikais Garbės sargybos kuopoje tarnaujantys kariai dalinosi savo patirtimi, tarnybos ypatumais ir atsakinėjo į gausius smalsių mokinių klausimus. Bandydami save įsivaizduoti tikro kario kailyje, mokiniai, karių padedami, čia pat suformavo skyrių - buvo paskirtas ryšininkas su radijo stotimi, kulkosvaidininkas su FN-MAG, granatsvaidininkas su CG M3, taiklusis šaulys su FN-Scar ir kiti.
Visiems smalsu buvo pamatyti, kaip gyvena nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, tad mokiniams buvo leista apžiūrėti prieš savaitę į tarnybą kariuomenėje pašauktų karių gyvenamąsias patalpas. Didelį įspūdį mokiniams paliko griežta karių dienotvarkė ir koridoriuje kabanti informacijos lenta, kurioje tiksliai sužymėta kiekvieno kario veikla.

Po ekskursijos moksleiviai buvo kupini įspūdžių, įgiję naujų žinių ir ne vienas iš jų sakėsi kuo greičiau norintis baigti mokyklą ir ateiti tarnauti į kariuomenę. „Norime būti tokie, kaip jie!" - taip savo tikslą užsibrėžė Robertas, Džiugas, Lukas. „Noriu būti karininku. Kaip įstoti į Karo akademiją?" - domėjosi Dovilė, Dovydas, Modestas, Emilija.

Iniciatyvių mokytojų, ypač 7b klasės auklėtojos Nijolės Vainorienės, dėka mokiniams tai buvo jau nebe pirmoji pažintis su kariuomene - jie jau yra lankęsi Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos Vilniaus skyriuje. „Mokiniams ne tik įdomu, bet ir labai naudinga apsilankyti ten, kur tarnauja kariai. Juk netruks prabėgti keleri metai, ir jie patys bus pašaukti tarnauti. Gyvas pabendravimas su kariais vaikams paliko labai stiprų ir teigiamą įspūdį," - sakė mokytoja.

(Gedimino štabo informacija).

Vėliau mokiniai apsilankė Mineralų muziejuje, kur juos sudomino  retų mineralų - smaragdų, ametistų, rubinų ir uolienų - dolomitų, molio iš įvairiausių pasaulio vietų - dykumų, karjerų, upių pakrančių surinkti eksponatai.

Kelionę organizavo klasių vadovės: N. Vainorienė, D. Zubkovienė, I. Šimkavičiūtė – Kukulskienė.

    

     
2017 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Kov   Geg »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archyvai