Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.55 - 10.40
4. 11.00 - 11.45
5. 12.05 - 12.50
6. 13.00 - 13.45
7. 13.55 - 14.40

Dėl mokinių priėmimo į progimnaziją

Nuo š.m. kovo 1 d. progimnazijoje priimami prašymai dėl vaikų priėmimo į priešmokyklinio ugdymo grupę ir pirmąsias klases.

Į priešmokyklinio ugdymo grupę priimami vaikai, kuriems šiais kalendoriniais metais (t.y. iki 2018 m. sausio 1 d.) sukanka 6 metai (2011 m. gimimo).

Į pirmąsias klases priimami vaikai, kuriems šiais kalendoriniais metais (t.y. iki 2018 m. sausio 1 d.) sukanka 7 metai (2010 m. gimimo) ir yra baigę priešmokyklinio ugdymo programą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje arba mokykloje.

Tėvams pageidaujant ugdyti vaiką pagal priešmokyklinio ugdymo programą kai šiais metais vaikui nesukanka 6 metai, vertinamas vaiko brandumas. Vertinimą atlieka Švenčionių rajono švietimo pagalbos tarnyba (registracija iki 2017 m. kovo mėn. 31 d. tel. 387 51 404).

Prašymai priimami progimnazijos raštinėje adresu: Mokyklos g. 24, Švenčionėliai.

Telefonas pasiteiravimui – 387 31 312.

 Reikalingi dokumentai:

prašymas (forma pildoma progimnazijoje),

vaiko asmens tapatybės dokumentas,

sveikatos pažyma (galima pateikti vėliau).

Administracija

Linksmojoje tiksliųjų ir gamtos mokslų estafetėje

Balandžio 27 d. dalis progimnazijos aštuntų klasių mokinių dalyvavo „Linksmojoje tiksliųjų ir gamtos mokslų estafetėje“, kuri vyko Švenčionėlių Mindaugo gimnazijoje. Renginio  metu trys progimnazijos komandos ir trys Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos pirmų klasių komandos lenktyniavo ieškodamos (pagal pateiktus nurodymus) užduočių stotelių bei rungėsi spręsdamos matematikos uždavinius, atlikdamos biologijos, chemijos, fizikos užduotis. Mokiniai žaidimo metu sužinojo įdomių faktų apie gamtos ir tiksliuosius mokslus. 

Mokinius lydėjo matematikos mokytojos Janina Mikėnienė ir Rasa Nalivaikienė.

    

     

Apsilankymas Lietuvos televizijos bokšte

Balandžio 25 d. 7a ir 6c klasės kultūrinės dienos „Istoriniais takais po Vilnių“ metu apsilankė aukščiausiame statinyje Lietuvoje - Televizijos bokšte, apžiūrėjo Vilniaus miestą ir jo apylinkes besisukant apžvalgos aikštelėje. Taip pat aplankė TV bokšte įrengtą Sausio 13-osios muziejinę ekspoziciją ir Laisvės kovų muziejų, išklausė audio pasakojimą apie TV bokšto istoriją nuo jo įkūrimo pradžios iki šių dienų. Didžiulį susidomėjimą sukėlė Telecentro prie Vilniaus TV bokšto atidarytas istorinis antenų parkas. Vėliau Planetariume klausė pasakojimą apie saulės sistemą ir grožėjosi žvaigždėtu dangumi.

Mokinius lydėjo mokytojos Ina Stvolienė, Irena Kaniušienė ir Jolanta Klipčiuvienė.

    

     

Kelionė į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną

Balandžio 25 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione (toliau - Štabo batalionas) apsilankė trisdešimt keturi Švenčionėlių progimnazijos 7a, 7b ir 8a klasių mokiniai. Vizito tikslas - iš arčiau susipažinti su Lietuvos kariuomene, pamatyti karių tarnybos sąlygas ir nors trumpam pasijusti kariais.

Pirmiausia mokiniai aplankė 1-ojo pėstininkų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pulko, kurio vardo ir tradicijų perėmėjas yra Štabo batalionas, muziejų. Čia sužinojo, iš ko susideda Lietuvos kariuomenė ir koks Štabo bataliono vaidmuo visos kariuomenės struktūroje; išgirdo svarbiausius tarpukario Lietuvos kariuomenės 1-ojo pulko ir dabartinio Štabo bataliono istorijos faktus ir įdomybes, apžiūrėjo istorines nuotraukas ir kitus eksponatus.

Štabo bataliono kareivinėse mokiniai susipažino su kario ekipuote, ginkluote ir elitinio XIV amžiaus kario apranga ir ekipuote. Betarpiškai bendraudami su vaikais Garbės sargybos kuopoje tarnaujantys kariai dalinosi savo patirtimi, tarnybos ypatumais ir atsakinėjo į gausius smalsių mokinių klausimus. Bandydami save įsivaizduoti tikro kario kailyje, mokiniai, karių padedami, čia pat suformavo skyrių - buvo paskirtas ryšininkas su radijo stotimi, kulkosvaidininkas su FN-MAG, granatsvaidininkas su CG M3, taiklusis šaulys su FN-Scar ir kiti.
Visiems smalsu buvo pamatyti, kaip gyvena nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, tad mokiniams buvo leista apžiūrėti prieš savaitę į tarnybą kariuomenėje pašauktų karių gyvenamąsias patalpas. Didelį įspūdį mokiniams paliko griežta karių dienotvarkė ir koridoriuje kabanti informacijos lenta, kurioje tiksliai sužymėta kiekvieno kario veikla.

Po ekskursijos moksleiviai buvo kupini įspūdžių, įgiję naujų žinių ir ne vienas iš jų sakėsi kuo greičiau norintis baigti mokyklą ir ateiti tarnauti į kariuomenę. „Norime būti tokie, kaip jie!" - taip savo tikslą užsibrėžė Robertas, Džiugas, Lukas. „Noriu būti karininku. Kaip įstoti į Karo akademiją?" - domėjosi Dovilė, Dovydas, Modestas, Emilija.

Iniciatyvių mokytojų, ypač 7b klasės auklėtojos Nijolės Vainorienės, dėka mokiniams tai buvo jau nebe pirmoji pažintis su kariuomene - jie jau yra lankęsi Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos Vilniaus skyriuje. „Mokiniams ne tik įdomu, bet ir labai naudinga apsilankyti ten, kur tarnauja kariai. Juk netruks prabėgti keleri metai, ir jie patys bus pašaukti tarnauti. Gyvas pabendravimas su kariais vaikams paliko labai stiprų ir teigiamą įspūdį," - sakė mokytoja.

(Gedimino štabo informacija).

Vėliau mokiniai apsilankė Mineralų muziejuje, kur juos sudomino  retų mineralų - smaragdų, ametistų, rubinų ir uolienų - dolomitų, molio iš įvairiausių pasaulio vietų - dykumų, karjerų, upių pakrančių surinkti eksponatai.

Kelionę organizavo klasių vadovės: N. Vainorienė, D. Zubkovienė, I. Šimkavičiūtė – Kukulskienė.

    

     

8b klasės kelionė „Istoriniais takais po Vilnių”

Šįkart į kelionę išsiruošėme traukiniu. Atvykę į Vilnių iš geležinkelio stoties pasukome Aušros Vartų link. Nuo čia ir prasidėjo mūsų kelionė po Vilnių, nes Aušros Vartai – statinys Vilniuje, vienas svarbiausių istorinių, kultūrinių ir religinių monumentų, pasaulietinio ir religinio turizmo objektas, istorijos ir architektūros paminklas. Leisdamiesi Aušros Vartų gatve, pasukome į Didžiąją gatvę, kuri taip pavadinta dėl savo svarbos miesto gyvenimui. Netrukus pasiekėme Rotušės aikštę – vieną iš seniausių Vilniaus senamiesčio aikščių. Pilies gatve – seniausia Vilniaus senamiestyje – patekome į sostinės širdį – Katedros aikštę. Šalia matėme Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus. Neaplenkėme ir Lietuvos nacionalinio muziejaus. Iš ten pasukome Taikomosios dailės muziejaus link. Šalia apžiūrėjome nuošliaužos paveikto Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaitą. Po to pasukome Kalnų parko link ir užkopėme ant Trijų kryžių kalno. Lietuvos sostinę puošia ant aukšto kalno stovintys trys balti didingi kryžiai. Jie – ne tik Vilniaus miesto simbolis, bet ir tautinės tapatybės ir pasipriešinimo okupacijai monumentas. Užlipus ant Trijų kryžių kalno – visas Vilnius lyg ant delno. Pasigrožėję sostinės panorama, nusileidome žemyn ir patraukėme į šiuolaikišką Gedimino prospektą. Užsukome į piceriją papietauti. Po sočių pietų tęsėme kelionę. Iš Katedros aikštės pasukome Vilniaus universiteto link. Čia įsiamžinome šalia Kristijono Donelaičio – Mažosios Lietuvos lietuvių grožinės literatūros pradininko – skulptūros, kuriai skirta garbinga vieta Vilniaus universiteto ansamblyje. Vėliau apsilankėme Simono Daukanto aikštėje, kurioje įsikūrusi Lietuvos Respublikos prezidentūra. Iš čia siauromis senamiesčio gatvelėmis pajudėjome stoties link ir, gerokai pavargę, sugrįžome į gimtuosius Švenčionėlius.

Kelionės organizatorė, 8b klasės vadovė Andžela Zenkevičienė.

    

     
2017 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Kov    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archyvai