Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.55 - 10.40
4. 11.00 - 11.45
5. 12.05 - 12.50
6. 13.00 - 13.45
7. 13.55 - 14.40

Priešgaisrinės saugos pratybos

Spalio 19 d. progimnazijoje  vyko priešgaisrinės saugos pratybos. Progimnazijos pastate buvę žmonės apie gaisrą  perspėti ilgu nepertraukiamu skambučiu. Darbuotojai ir mokiniai iš mokyklos pastato sėkmingai evakavosi ir susirinko nurodytoje vietoje, o atvykusios ugniagesių komandos pašalino tariamo gaisro židinį.
Svarbu ne tik tobulinti ugniagesių darbo įgūdžius, bet ir mokyti mokyklos bendruomenę praktiškai veikti susidarius ekstremalioms situacijoms, tobulinti jų įgūdžius.

Švenčionėlių seniūnijoje

Spalio 16 d., tęsiant projekto „Pažink valstybę“ veiklas,  progimnazijos 8a klasės mokiniai ir jų auklėtoja Ina Stvolienė lankėsi Švenčionėlių seniūnijoje. Seniūnijos darbuotojos Genutė Bunevičienė ir Birutė Grigeliavičienė turiningai ir išsamiai papasakojo apie šios įstaigos struktūrą ir funkcijas. Mokiniai sužinojo, kad socialinės apsaugos klausimais kartu su Švenčionėlių seniūnija rūpinasi Socialinės paramos skyrius, Vaikų teisių apsaugos skyrius, o taip pat du Socialinių paslaugų centrai Švenčionyse ir Švenčionėliuose. Tiriant socialinę vaikų atskirtį domėjosi vaikų iš socialinės rizikos šeimų gyvenimu. Išsiaiškino, kad socialiniai darbuotojai, besilankydami rizikos šeimose padeda rūpintis jų gerovę, ugdyti savarankiškumą sprendžiant buities problemas ir kitus socialinius įgūdžius. Pasak jų, tikrai pasitaiko atvejų, kai šeima yra išbraukiama iš rizikos šeimų sąrašo. Į socialinių darbuotojų pareigas įeina nuolatinis lankymasis rizikos šeimose. Tokiu būdu yra sprendžiama, ar vaikai, gyvenantis tokiose šeimose, turi teisę gauti socialinę paramą mokinio reikmėms ir nemokamus pietus mokykloje. Be to sužinojo, kad į seniūniją galima kreiptis norint gauti socialines pašalpas, o taip pat dėl viešųjų darbų, norint gauti kompensacijas už paslaugas

PRADEDAMOS PROJEKTO „PAŽINK VALSTYBĘ“ VEIKLOS

Mūsų progimnazijoje pradedamas įgyvendinti projektas „Pažink valstybę“, kurį organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija drauge su Ugdymo plėtotės centru ir Valstybės pažinimo centru. Projekto tikslas – supažindinti moksleivius su įvairiomis viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias regionines ir nacionalines problemas ir jų sprendimo būdus, pagal galimybes įsitraukiant į viešųjų reikalų sprendimą. Projekto metu moksleiviai drauge su auklėtoja vyks į pasirinkto viešojo sektoriaus institucijas Vilniuje ir savo mieste ar rajone, kur turės galimybę detaliau susipažinti su jų veikla, aktualiausiais darbais ir kylančiomis problemomis bei pasiūlyti jų sprendimo būdą, taip pat pagal galimybes įsitraukti į problemų sprendimus. Tokiu būdu mokiniai skatinami įsitraukti į pilietines veiklas, geriau pažinti valstybės valdymą, ugdytis pilietiškumą bei prasmingai paminėti Valstybės atkūrimo šimtmetį.

Iš 140 pretendavusių  projekte dalyvauti mokyklų atrinkta 60 mokyklų iš 22 savivaldybių. Pagrindiniai mokyklų atrankos kriterijai buvo: geografinis, socialinis ekonominis ir daugiakalbės aplinkos. Visos mokyklos buvo suskirstytos į 3 grupes pagal valstybės valdymo sritis. Mūsų mokyklai atiteko sritis „Socialinė apsauga“.  Mokyklą projekte atstovaus 8a klasės mokiniai vadovaujami auklėtojos Inos Stvolienės.  

Pirmojo projekto etapo metu mokytojai bendravo su žinomais švietimo, ekonomikos, viešosios politikos ekspertais ir susipažino su probleminio mokymo galimybėmis ugdant moksleivių pilietiškumą. Įvadiniame seminare ir metodinėse dirbtuvėse dalyvavo Seimo narė I. Šimonytė, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos vyriausioji patarėja J. Domeikienė, Lietuvos edukologijos universiteto docentas dr. L. Degėsys, Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius A. Aldakauskas bei kiti specialistai.

Tolimesniuose projekto įgyvendinimo etapuose mokiniai išsiaiškins, kokios valdžios institucijos veikia Socialinės apsaugos srityje ir kokias problemas sprendžia jų gyvenamojoje vietovėje, lankysis pasirinktoje vietos valdžios institucijoje ir sužinos, kokias problemas ir kaip sprendžia vietos valdžios atstovai, drauge ieškos būdų, kaip galėtų aktyviai įsitraukti į jų sprendimą, aptars įgytą mokinių patirtį.

Vėliau mokiniai su mokytoja lankysis centrinės valdžios institucijose Vilniuje. Ten ne tik susipažins su vykdomosios valdžios institucijų veikla, bet ir pristatys regionuose įgytą savo patirtį.

Projektas vyksta 2017 m. rugsėjo–gruodžio mėn.

Apdovanojimai progimnazijos mokytojams

Spalio 5 d.tarptautinės mokytojų dienos proga apdovanoti trys mūsų progimnazijos mokytojai. Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus Vedėjos padėkos raštais už kruopštų ir nuoširdų pedagoginį darbą apdovanota choreografijos mokytoja Jekaterina Matulevičienė ir anglų kalbos mokytoja Inesa Stvolienė. Švenčionių rajono 2017 metų nominacija „Metų mokytojas” įteikta lietuvių kalbos mokytojai Ramunei Bankauskienei.

Sveikiname!

V. Cicėno nuotr.

2017 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgs    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archyvai